Liverpool do zmage na derbiju, rdeči vragi izločili Wigan (VIDEO)

Nogomet 8. Jan 202423:15 > 23:19

Dogajanje v tretjem krogu angleškega FA pokala je skoraj v celoti končano. V derbiju kroga je Liverpool slavil proti Arsenalu z 2:0. Dogajanje se je zaključilo v ponedeljek, ko je Manchester United slavil na gostovanju pri Wiganu z 2:0.

Liverpool je v tretjem krogu pokala FA z 2:0 v celoti izkoristil kronično potratnost Arsenala.

Na začetku derbija kroga so bili podjetnejši domačini, v središču dogajanja pa je bil Reiss Nelson, ki je po natančni dolgi žogi Aarona Ramsdala zadel le zunanji del mreže.

Po začetnem viharju se je zdelo skoraj neizogibno, da bodo gostje kaznovali vse zapravljene priložnosti, vendar je Darwin Nuñez svojo prvo pravo priložnost zapravil. Trent Alexander-Arnold je ob koncu prvega polčasa stresel še prečko, a to ni spremenilo dejstva, da bi morali izbranci Mikela Artete ob odmoru voditi.

Liverpool je deset minut pred koncem srečanja zatresel mrežo topničarjev, Ramsdala je premagal soigralec Jakub Kiwior.

To je bil krut udarec za Arsenal, ki se že drugo tekmo zapored ni uspel zadeti na domačem terenu, potem ko je dosegel zadetek v vseh prejšnjih 12 tekmah. Za nameček je drugi gol Liverpoola padel v zadnjih sekundah tekme, ko je Luis Diaz po protinapadu zapečatil napredovanje Redsov.