Fenerbahče do točke v 99. minuti, rešila sta ga Zajc in Özil

Nogomet 7. Nov 202120:12 > 20:37 0 komentarjev

Miha Zajc bo na jutrišnji reprezentančni zbor prišel dobre volje. Pri nedeljskem remiju Fenerbahčeja v prvi turški ligi proti Kayserisporju z 2:2 je zadel. Fenerbahče se je pred domačimi navijači vrnil po zaostanku z 0:2.

Fenerbahče je bil na tekmi 12. kroga turške Super lige proti Kayserisporju pred porazom. Še pet minut pred koncem tekme je velikan iz Istanbula zaostajal z 0:2, potem pa je v 85. minuti po natančnem strelu z roba kazenskega prostora Miha Zajc znižal zaostanek na 1:2, v izdihljajih tekme pa je ga je pred porazom rešil Mesut Özil z golom z enajstih metrov.

Nekdanji zvezdnik Arsenala in Real Madrida, ki je Nemčiji leta 2014 pomagal do naslova svetovne prvakinje, je zadel šele v 99. minuti, potem ko je glavni sodnik tekme na belo točko pokazal ob ogledu video posnetka. Za dramo je torej ob koncu tekme poskrbel VAR.

Gol Mihe Zajca:

Zanimivo, da je imel Fenerbahče v prvem polčasu ob rezultatu 0:0 na voljo še eno enajstmetrovko, a jo je turški napadalec Irfan Kahveci zapravil.

Zajc, ki je prišel do drugega prvenstvenega gola sezone, je igral od prve do zadnje minute.

Fenerbahče je po 12 odigranih prvenstvenih krogih nove sezone šele na sedmem mestu. Za vodilnim Trabzonsporjem zaostaja že za deset točk.

Sedemindvajsetletni vezist se bo torej jutri na reprezentančnem zboru za zadnji tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 proti Slovaški in Sloveniji torej pojavil dobre volje.