Urugvaj dobil derbi s Čilom

Getty Image/Dean Mouhtaropoulos / Staff

Nogometaši Urugvaja so na tekmi 1. kroga kvalifikacij za Svetovno prvenstvo 2022 z 2:1 premagali Čile in se veselili pomembnih 3 točk.

Nebesno modri so bolje krenili v tekmo, a je Čile kmalu vzpostavil ravnotežje na zelenici. Urugvaj je kljub temu povedel ob zaključku prvega polčasa. Paragvajski sodnik Aquino je dosodil sumljivo enajstmetrovko v korist domače ekipe, ki jo je uspešno realiziral Luis Suarez in dosegel 60. zadetek v reprezentančnem dresu.

Čile je bil v 2. polčasu boljši tekmec. Varovanci Ruede so do izenačenja prišli v 54. minuti. Po podaji Aranguiza je nasprotnikovo mrežo zatresel danes izvrstni Alexis Sanchez, ki je dosegel 44. zadetek za izbrano vrsto. Danes je odlično igral še en igralec Interja – Arturo Vidal.

Treba je omeniti, da bi Čile moral imeti na voljo 2 enajstmetrovki v 2. polčasu, a paragvajski sodnik danes ni pošteno “delil pravice”.

V zaključku tekme so Urugvajci vendarle stopili na plin in v 93. minuti prišli do vodilnega zadetka. Da so 3 točke ostale v Montevideu je s krasnim zadetkom poskrbel napadalec Valencie Maxi Gomez.

Urugvaj je južnoameriški derbi dobil z 2:1 in osvojil prve 3 točke v kvalifikacijskem ciklusu.