Sloni brez mundiala, Maroko po 20. letih na SP!

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Nogometaši Maroka so se po zmagi nad z 2:0 Slonokoščeno obalo uvrstili na svetovno prvenstvo v Rusijo iz skupine C, kjer so bili prvi.

Maroko se je na SP v Rusijo uspel uvrstiti po 20. letih, potem, ko so na velikem tekmovanju nazadnje nastopali leta 1998.

Za zmago Maroka v gosteh sta poskrbela dva branila Nabil Dirar v 25. minuti in Mehdi Benatia v 30. minuti. Slonokoščena obala je za napredovanje potrebovala zmago, vendar je ni dosegla, kar pomeni, da je ne bomo videli prihodnje leto v Rusiji.

Naslednja od afriških predstavnic se je v Rusijo kvalificirala tudi Tunizija, ki je remizirala z Libijo (0:0) in v skupini A končala kot prva s točko prednosti pred DR Kongom.

Že pred tem so si nastop na SPju prihodnje leto zagotovili Nigerija, Egipt in Senegal.