Zmaga Peruja za nepopisno veselje in evforijo

Twitter

Reprezentanca Peruja se je kot zadnja uspela kvalificirati na Svetovno prvenstvo v Rusijo, ki bo prihodnje leto. Z domačo zmago nad Novo Zelandijo z 2:0 so se povsem zasluženo veselili napredovanja na SP.

Na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij je bil rezultat na Novi Zelandiji 0:0. Na povratni pa je bilo pričakovati prevlado in željo po napredovanju Peruja, ki je na koncu tudi slavil pred domačimi gledalci. Po zmagi se je začelo slavje in rajanje, celotno državo pa je zajela prava nogometna evforija. Južna Amerika bo tako v Rusiji imela kar pet svojih predstavnikov.

Peru je bil skozi večino srečanja boljši nasprotnik in gostom ni dopustil, da bi sploh lahko prišli do kakršnegakoli presenečenja. Nova Zelandija denimo ni sprožila niti enega strela v okvir nasprotnih vrat. Peru je hitro tudi povedel v 28. minuti je namreč prvi zadetek dosegel Jefferson Farfan. Domača reprezentanca je tako na odmor odšla z minimalno prednostjo. Za popolno veselje in še nekaj več miru na tribunah je poskrbel Christian Ramos, ki je v 65. minuti kot se je kasneje tudi izkazalo postavil končni rezultat 2:0.

Z uvrstitvijo Peru na SP so sedaj tako znane tudi vse reprezentance, ki bodo nastopile v Rusiji.