Senzacija v Rusiji – svetovni prvaki se poslavljajo!

Getty Images

Južna Koreja je v Kazanu poskrbela za slovo aktualnih prvakov Nemcev. Korejci so tekmo dobili z 2:0, kar ob zmagi Švedske proti Mehiki (3:0) pomeni slovo od mundiala.

Južnokorejci so s pogumnim začetkom nakazali, da bo tekma za Nemce težka. Slednji so sicer hitro prevzeli pobudo in postajali vse nevarnejši, a bili v zaključkih premalo zbrani.

V 19. minuti so zapretili Korejci. Jung je izvedel prostil strel, Manuel Neuer pa žoge ni uspel ukrotiti, a jo je na koncu vendarle izbil tik pred Heung-min Sonom. Son je le nekaj trenutkov zatem znova zapretil, a je z desne strani sprožil mimo gola.

Nemci so imeli v prvem polčasu prednost v posesti, a si niso uspeli priigrati nobene omembe vredne priložnosti.

Elf je drugi polčas začel odločno in že v 48. minuti smo videli krasno priložnost. Leon Goretzka je z nekaj metrov streljal z glavo, a se je z obrambo izkazal Hyun-Woo Cho, ki je preprečil nemško veselje. Kmalu zatem je poskusil še Timo Werner, ki pa je z desetih metrov zgrešil okvir vrat.

Korejci so se fanatično borili, Joachim Löw pa je hitro opravil dve menjavi in v igro poslal Maria Gomeza ter Thomasa Müllerja. Nemci so bili ob zadnjih podajah še naprej nezbrani in delovali brezidejno. Löw je v 78. minuti v igro poslal še Juliana Brandta, tvegana igra na nujno potrebno zmago pa ni obrodila sadov. V 87. minuti je bil v sijajni priložnosti branilec Mats Hummels, ki pa je z le nekaj metrov žogo po strelu z glavo slabo zadel in jo poslal mimo vrat.

Ko smo se vsi pripravljali na zaključni pritisk aktualni svetovnih prvakov pa je sledil šok. Korejci so izvedli kot, žoga je prišla Kima, ki je bil povsem sam pred vrati in zadel. Stranski sodnik je najprej zaradi domnevnega prepovedanega položaja dvignil zastavico, a je posnetek razkril, da je žogo pred gol poslal Toni Kroos in Korejci so se razveselili vodstva. Nemčija je nato napadala tudi z Neuerjem, Korejci pa so preko Sona v 96. minuti zatresli nebranjeno mrežo in poskrbeli za solze nemških navijačev.