Črnogorci prevzeli vodstvo, Nemci še naprej stoodstotni

Getty Images

Danes so bile v evropskem delu kvalifikacij za svetovno prvenstvo na sporedu tekme v skupinah C, E, F. Pripravili smo kratek pregled dogajanja.

NEMCI IN NORVEŽANI RUTINIRANO, AZERBAJDŽAN ŠE NAPREJ ODLIČNO

V skupini C večjih presenečenj ni bilo. Nemci so na rutiniran način slavili proti Severni Irski (2:0), zadela sta Draxler in Khedira, Norvežani pa so s 4:1 premagali San Marino. Slednji se je sicer dobro upiral in bil do 77. minute na pragu  zgodovinske točke, a so pred zadnjim sodnikovim žvižgom za tri točke domačih poskrbeli Diomande, Samuelson in King. Azerbajdžan je tudi tokrat pokazal, da zmagi na prvih dveh obračunih nista bili naključni, na Češkem so odigrali brez golov.

ČRNOGORCI SLAVILI NA DANSKEM, LEWANDOWSKI REŠIL NEPREPOZNAVNE POLJAKE

V skupini E po treh odigranih krogih vodijo Črnogorci. Slednji so prišli do druge zmage v teh kvalifikacijah in imajo zdaj že sedem točk. Veliko zmago na Danskem jim je iz edinega strela v okvir vrat prinesel napadalec Dinama iz MoskveFatoš Bečiraj. Danci so imeli več od igre, več strelov in posest žoge, a niso uspeli premagati vratarja Božoviča. Kazahstan in Madžarska sta se že v poznem popoldanskem terminu razšla brez zmagovalca, Poljaki pa so se presenetljivo dolgo mučili z Armenci. Slednji so že v 30. minuti ostali brez branilca Andoniana, ki je prejel dva rumena kartona. Domači so povedli v 48. minuti, Armenci pa so v 50. ekspresno izenačili. Ko je že kazalo na to, da zmagovalca ne bomo videli, so najprej v 94. minuti prek Ozbiliza stoodstotno priložnost zapravili gostje, v dobesedno zadnjih sekundah pa je Robert Lewandowski s strelom z glavo poskrbel, da so vse tri točke ostale doma.

LITVA DOKAZUJE SVOJO KVALITETO, SLOVAKI DO PRVE ZMAGE

V »slovenski« skupini sta bili poleg obračuna v Stožicah na sporedu še dve tekmi. Slovaki so v tretjem poizkusu vendarle prišli do prve zmage, za visokih 3:0 sta zadela Nemec in Mak, ki je bil uspešen dvakrat. Litva še naprej ostaja ena izmed treh neporaženih ekip v skupini, tokrat so prišli do prve zmage in drugega mesta na lestvici. Z zadetkoma Černycha in Novikovasa (11m) so ugnali Malto.