WCQ: V zgodnjem nedeljskem terminu brez presenečenj

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

V zgodnjem večernem nedeljskem terminu je bilo v evropskih kvalifikacijah za Svetovno prvenstvo leta 2018 odigranih pet tekem. Do zmag so se dokopali prav vsi favoriti, in sicer Nizozemska, Švica, Madžarska, Bolgarija in Ciper.

Nizozemska je v gosteh s 3:1 premagala Luksemburg in ima sedaj sedem točk, tri manj kot Francija, ki vodi v skupini A.

Nizozemci so imeli na videz lahko nalogo, a Luksemburžani so se spet izkazali za trd oreh. Oranje je povedel prek Robbna v 36. minuti, ki je bil sicer v prepovedan položaju, a sodniki tega niso videli, domači pa so izenačili prek Chanota, ki je izkoristil enajstmetrovko po še eni sumljivi sodniški odločitvi. Nizozemci so stvari vendarle postavili na svojo mesto v drugem polčasu, v katerem je zablestel napadalec Manchester Uniteda. Depay je naprej v 58. minuti zadel z glavo, končni rezultat pa je z natančnim strelom postavil v 84. minuti.

Bolgarija je v zelo trdi in izenačeni tekmi, na kateri priložnosti praktično ni bilo, ugnala Beloruse. Edini gol na obračunu je že v 10. minuti dosegel igralec Spartaka iz Moskve Ivelin Popov. Ob koncu tekme je veteran v beloruskih vrstah Aleksander Hleb dobil rdeči karton.

V skupini B Madžari niso imeli večjih težav z Andoro in so se z zmago (4:0) prebili na drugo mesto. Vodilna Švica je imela težjo nalogo in se je tudi pošteno namučila s Ferskimi Otoki. Odpor slednjih so strli z zadetkoma Derdiyoka v 27. in kapetana Liechsteinerja v 84. minuti tekme.

Ciper je bila doslej edina ekipa, ki v teh kvalifikacijah ni dosegla niti enega zadetka. Danes so se pomerili s popolnim avtsajderjem Gibraltarjem in v mrežo nasprotnika poslali tri žoge. Zadeli so Laifis, Sotiriou in Sielis, za goste pa je vmes na 1:1 izenačil njihov najboljši igralec Lee Casciaro. Gibraltar je tekmo končal z desetimi igralci, saj je bil v 80. minuti izključen Jayce Olivero.