Podolski za slovo dosegel gol za zmago nad Anglijo

Alexander Hassenstein, Getty Images

Nemčija je na prestižni prijateljski tekmi v Dortmundu premagala reprezentanco Anglije z 1:0, potem ko je edini zadetek v 69. minuti tekme dosegel Lukas Podolski. Za legendarnega Poldija je bila to poslovilna tekma v dresu z reprezentančnim grbom.

Tekmo na Westfalnu je sicer sodila slovenska sodniška četverica na čelu z Damierjem Skomino. Nemci niso nastopili v polni postavi, manjkali so sicer standardni člani prve enajsterice Manuel Neuer, Mesut Özil, Sami Khedira in Julian Draxler. Lukas Podolski pa je v svoji 130. in zadnji tekmi za izbrano vrsto Nemčijo tokrat prvič vodil kot kapetan.

Podolski je bil več kot 13 let član nemške reprezentance, z njo pa dosegel tudi številne uspehe, nazadnje je bil svetovni prvak leta 2014. Slovo od dresa nemške izbrane vrste je napovedal že po lanskem evropskem prvenstvu.

Igrali so tudi slovenski tekmeci v kvalifikacijah za svetovno prvenstvu v Rusiji leta 2018. Nogometaši Litve so na gostovanju na Češkem izgubili s 3:0, gostitelji so vse gole dosegli v drugem polčasu, v katerem je selektor Karol Jarolim v igro poslal povsem drugo zasedbo od tiste, ki je igrala v prvem polčasu.

Gole so dosegli Tomaš Horava v 48. minuti z enajstmetrovke, Jakub Jankto v 64. in Michael Krmenčik v 79. minuti. Tudi Litovci so v drugem polčasu opravili deset zamenjav, večinoma so novi igralci vstopili v 60. minuti, tekmo pa je od začetka do konca odigral le vratar.

Škoti so se s Kanadčani razšli brez zmagovalca (1:1). Za domačo ekipo je gol dosegel Steven Naismith, za goste pa Fraser Aird.