Slovenci proti Rusom drago prodali svojo kožo

FIFA Svetovno Prvenstvo 27. Mar 202116:52 > 18:07 0 komentarjev
REUTERS/Evgenia Novozhenina

Slovenska nogometna reprezentanca je odigrala svojo drugo tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo leta 2022, ki bo potekalo v Katarju. Na stadionu Fišt v Sočiju so izgubili proti Rusiji (1:2).

Selektor Matjaž Kek je v primerjavi s prvo tekmo kvalifikacij proti Hrvaški (zmaga 1:0) opravil eno spremembo v začetni enajsterici. Damjana Boharja je zamenjal Miha Zajc.

Prvi zadetek je v 26. minuti dosegel Artjom Dzjuba, ki je s tem kronal pobudo svoje ekipe. Po podaji z leve strani Slovenci niso uspeli izbiti žoge ta je prišla do Dzjube, ki je nato s kakšnih desetih metrov premagal Jana Oblaka.

V 35. minuti so Rusi povedli z 2:0. Aleksander Golovin je tik pred tem stresel prečko nato pa je do odbite žoge prišel robustni Rus in s strelom po tleh še drugič premagal Oblaka.

Slovenci so odgovorili zgolj minuto kasneje. Zajc je po hitrem napadu žogo poslal Iličiču ta pa je potem s kakšnih 20 metrov z levico “s prve” premagal Antona Šunina. V prvem polčasu smo videli izenačen dvoboj kar priča tudi statistika. Posest žoge 51:49 za Slovenijo, streli 6:6, v okvir vrat pa 3:2 za Ruse.

V drugem polčasu zadetkov ni bilo. So pa Slovenci imeli več priložnosti, da bi prišli do izenačenja. Damjan Bohar, ki je v igro vstopil v 75. minuti namesto Mihe Zajca je imel tri minute zatem po podaji Sandija Lovrića priložnost, da bi dosegel zadetek, a so Rusi blokirali njegov poskus. V lovu na izenačenje so naši reprezentanti vse moči usmerili v napad, a so na koncu navkljub obetavnim akcijam na koncu morali priznati premoč Rusiji. Končna statistika: posest žoge 54:46 za Slovenijo, skupaj streli 9:7, v okvir vrat 4:3 – oboje za Rusijo.

“Tekma je pokazala, da če smo samo za trenutek neodločeni, se to na tem nivoju takoj kaznuje. Tekma je bila bolj ali manj takšna, kot sem jo pričakoval. Dosti dobrih zadev, a smo izgubili. Treba je iti v duel, kontakt in prekršek. Ena korektna in prava kvalifikacijska tekma. Pokazali smo malo premalo odločnosti z naše strani. Imam občutek, da bi lahko vzeli tudi kaj več. A če smo pravi, nas poraz ne sme zamajati,” je po tekmi dejal selektor Kek.

Slovenska reprezentanca se bo iz Rusije preselila na Ciper, kjer jo v torek ob 18.00 v Nikoziji čaka še tretji marčevski obračun v uvodu kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki ga bo novembra in decembra 2022 gostil Katar.