Flamengu naziv južnoameriškega prvaka

Nogomet 30. Okt 20227:33 0 komentarjev

Nogometaši Flamenga so novi zmagovalci pokala libertadores. V vse brazilskem finalu v Guayaquilu v Ekvadorju so z 1:0 premagali Athletico Paranaense.

Nogometni velikan iz Ria de Jeneira je do naslova južnoameriškega prvaka prišel več kot zasluženo. Letošnji finale je bil že njihov tretji v zadnjih štirih letih, letos pa so tekmovanje sklenili z 12 zmagami in remijem.

Edini gol na tekmi je padel v zaključku prvega polčasa. Po podaji Evertona Ribeira je v četrti minuti sodnikovega dodatka mrežo zatresel Gabirel Barbosa. Brazilec je uspešno izkoristil terensko premoč svoje ekipe, potem ko je bil le nekaj minut pred tem zaradi drugega rumenega kartona pri tekmecu izključen Pedro Henrique.

Athletico, ki ga vodi nekdanji selektor brazilske vrste Luis Felipe Scolari, je z igralcem manj na igrišču v nadaljevanju tekme težko prihajal do priložnosti, kar je bila med drugim tudi posledica le 23-odstotne posesti žoge.

Za Flamengo je to tretja zmaga v tekmovanju, potem ko je tega že osvojil leta 1981 in 2019.