Handanović prek Milana v finale, Freiburg finalist v Nemčiji

Nogomet 20. Apr 20220:17 > 0:17 0 komentarjev

Inter je na drugi tekmi polfinala italijanskega pokala s 3:0 ugnal Milan in se uvrstiv v finale tekmovanja. V nemškem pokalu je prvi finalist Freiburg.

Prva tekma se je končala brez zadetkov, na drugi pa je Inter dominiral. Zmagal je s kar 3:0 in se zanesljivo uvrstil v finale. Svoj delež k zmagi je prispeval tudi Samir Handanović, ki je branil vso tekmo, z nekaj lepimi obrambami pa poskrbel, da se mreža Interja ni zatresla.

Že v 4. minuti so Nerazzurri vodili po zadetku Lautara Martineza. Prav Argentinec je v 40. minuti podvojil prednost “domačinov”. V 82. minuti je Robert Gosens potrdil zmago s 3:0. Tudi Milan je zadel, v 66. minuti je bil natančen Ismael Bennacer, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Freiburg prvič v finalu

Prvi finalist nemškega pokala pa je Freiburg. Ta je s 3:1 ugnal Hamburger in se prvič v zgodovini uvrstil v finale. Pedersen, Hofler in Grifo so že v 35. minuti poskrbeli za visoko prednost Freiburga, gol Glatzela je bil le tolažilen za Hamburger.

Freiburg v finalu čaka na zmagovalca dvoboja med Red Bull Leipzigom Kevina Kampla in Union Berlinom.