Herojska predstava “vratarja” Enza Pereza

Nogomet 20. Maj 20219:24 0 komentarjev
Enzo Perez v vlogi vratarja. Foto: guliverimage

Nogometaši argentinskega River Plata so ponoči v pokalu Copa Libertadores premagali kolumbijski Santa Fe z rezultatom 2:1. Zmaga ne bi bila presenetljiva, če bi pri Riverju lahko računali na vse svoje igralce. Tako pa so jih imeli na voljo le za prvo enajsterico.

River Plate ima namreč velike težave z okužbami s covidom-19. V zadnjih dneh so zabeležili več kot 20 okužb z novim koronavirusom. Na tekmo so pripeljali le 11 nogometašev, menjav niso imeli, pa tudi vratarja ne (pri vseh štirih so okužbo namreč potrdili). Poleg tega je južnoameriška nogometna zveza CONMEBOL zavrnil njihovo prošnjo, da ekipi dodajo dva še neregistrirana vratarja. V gol je tako stopil kar vezist Enzo Perez, nekdanji nogometaš Benfice in Valencie.

River Plate je že po šestih minutah vodil z 2:0, zadela sta Fabrizio Angileri in Julian Alvarez. Kelvin Osorio je v 73. minuti znižal na 2:1, a to ni bilo dovolj. River se je veselil zmage. Po tekmi e bil Enzo Perez izbran tudi za najboljšega igralca srečanja.