Hladnokrven in učinkovit: Žan Celar Lugano popeljal v finale

Nogomet 21. Apr 202222:31 > 22:54 0 komentarjev
Žan Celar je prišel do desetega prvenstvenega gola sezone. FOTO: Guliverimages.

Slovenski reprezentant Žan Celar je zabil dva gola in še odločilen strel z bele točke za Lugano v polfinalu švicarskega pokala pri zmagi nad Luzernom po enajstmetrovkah.

Žan Celar je prvič v polno meril v 72. minuti, ko je zadel za vodstvo Lugana z 1:0, a so potem gostje v 89. minuti izenačili na 1:1 in izsilili podaljške.

V teh je 23-letni slovenski napadalec, ki je odigral 120 minut, v 93. minuti za vodstvo Lugana zadel še drugič, ko je v polno meril z enajstih metrov.

Še drugič na tekmi se je zdelo, da je dosegel gol za finale, a so se nogometaši Luzerna spet rešili tik pred zdajci, v 119. minuti, in poskrbeli za enajstmetrovke.

Pri teh je bil spet mož odločitve Celar, ki je hladnokrvno v gol spremenil odločilno, peto enajstmetrovko in Lugano popeljal v veliki finale.

Celar je zdaj pri 12 golih za Lugano v tej sezoni. Devetkrat je zadel v prvenstvu in trikrat v pokalu.

Lugano v devetem finalu po četrto lovoriko

Vseh 120 minut je za Lugano odigral tudi drugi slovenski reprezentant v njegovih vrstah Sandi Lovrić. Tudi on je bil ob koncu tekme pri enajstmetrovkah natančen, uspešno je realiziral drugo.

Lugano je bil do zdaj trikrat pokalni prvak (nazadnje leta 1993), popeljal v finale. V njem je Lugano nazadnje igral leta 2016, ko je z 0:1 izgubil proti Zürichu.