Hrvati ob zmago v zadnji minuti, Španci zanesljivi (VIDEO)

Nogomet 25. Mar 202322:40 > 22:51 0 komentarjev

Na Poljudu je Hrvaška na uvodu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 gostila Wales. Kazalo je na zmago domačih, a v 93. minuti se je sreča nasmejala Valižanom. Po dolgi podaji v kazenski prostor je Nathan Broadhead poskrbel za točko Walesa.

Za Hrvate je v prvem polčasu zadel Andrej Kramarić. A v Splitu domačini kot tretji iz zadnjega svetovnega prvenstva v Katarju niso uspeli upravičiti vloge velikega favorita. V 92. minuti je selektor Zdravko Dalić iz igre poslal kapetana Luko Modrića, v naslednjem napadu pa so Vatreni prejeli zadetek. Nathan Breoadhead, član angleškega tretjeligaša Ipswicha, je zabil na svojem debiju za reprezentanco. Na drugi tekmi skupine D je Turčija z 2:1 ugnala Armenijo.

Zadetki s tekme Hrvaška – Wales:

Derbi večera je potekal v Malagi, kjer je gostovala Norveška. Španci s tekmeci niso imeli pretežkega dela, saj so Skandinavci igrali brez prvega zvezdnika Erlinga Haalanda. Z dvema poznima zadetkoma Joseluja so Španci na koncu zanesljivo slavili s 3:0.