Inter razbil Milan, Handanović zaklenil svoja vrata

Nogomet 21. Feb 202121:04 0 komentarjev
REUTERS/Daniele Mascolo

Nogometaši Interja so kot gostje na mestnem derbiju v 23. krogu Serie A s 3:0 premagali Milan in se s 53 točkami utrdili na prvem mestu lestvice.

Ekipa Antonia Conteja je prišla do četrte zaporedne zmage v prvenstvu, medtem, ko so rossoneri na drugi tekmi zapored doživeli poraz in zdaj za vodilnim Interjem zaostajajo štiri točke. Daleč za njima so Roma (tekma manj) in Lazio, ki imata 43 točk ter Juventus, ki je pri 42 točkah in z dvema tekmama manj.

Gostje so na derbiju Della Madonnina povedli v 5. minuti prek razpoloženega Lautara Martineza kateremu je asistiral Romelu Lukaku. Belgijec je odlično prodrl z desne strani, argentinski reprezentant pa je nato z nekaj metrov žogo poslal v mrežo.

Milan je imel pripravljen odgovor. Napad je potekal več ali manj prek Zlatana Ibrahimovića, a je Samir Handanović poskrbel, da je Inter na odmor odšel z minimalno prednostjo.

Domači, ki so bili željni čimprejšnjega izenačenja so drugi polčas v napadu začeli še bolj konkretno. V določenem trenutku so imeli več lepih priložnosti, a je bil slovenski čuvaj mreže zid, ki ga ni prebil niti Ibrahimović.

Kazen je sledila v 57. minuti. Sijajno so odigrali Christian Eriksen, Ivan Perišić in strelec Lautaro Martinez kateremu na koncu žoge ni bilo težko poslati v gol.

Argentinec je prišel do 13 gola v letošnji sezoni in potrebuje zgolj še enega, da bi izenačil svoj strelski rekord iz sezone 2019/20.

V 66. minuti je Lukaku potrdil zmago svoje ekipe. Robustni napadalec je praktično vse naredil sam in nato z natančnim strelom po tleh v desni kot vrat Donnarumme postavil končni izid 3:0.

Inter bo v naslednjem krogu igral proti Genoi, Milan pa je v pričakovanju novega derbija potem, ko jih bo v Rimu pričakala Roma. Pred tem bodo v četrtek 25. februarja na povratni tekmi šestnajstine finala evropske lige gostili Crveno zvezdo proti kateri so na prvi tekmi remizirali (2:2).