Napoli razbil Lazio in pobegnil Milanu

Nogomet 28. Nov 202122:40 > 22:44

AC Milan je po izjemnem začetku sezone zašel v manjšo krizo. Na prvih dvanajstih tekmah niso doživeli poraza, v štirinajstem krogu pa so izgubili še drugič zapored. Tokrat jih je na San Siru s 3:1 ugnal Sassuolo. Milančani za vodilnim Napolijem zaostajajo za tri točke. Slednji so v 14. krogu s 4:0 razbili Lazio, dvakrat je zabil Dries Mertens. Zmage se je veselila Roma, ki je z 1:0 premagala Torino.

Na prvi tekmi 14. kroga italijanskega prvenstva nismo videli zmagovalca (1:1). Cagliari je dolgo vodil, a gostje se niso predali in si v 90. minuti zagotovili točko. Vid Belec je za Salernitano branil vso tekmo in zbral dve obrambi. Empoli je v dveh minutah prišel do preobrata in zasenčil mejnik Dušana Vlahovića.

V Torinu je Juventus pričakal Atalanto. Josip Iličić ni dobil priložnosti za igro, so pa gostje iz Bergama ugnali staro damo na gostovanju, kar se je zgodilo prvič po letu 1989. Zmagal je tudi Inter, ki se je s tekmo več povsem približal vodilnim.