Inter izkoristil ničlo Juventusa, je serie A že odločena?

Nogomet 4. Mar 202422:35 > 23:19 0 komentarjev
Kristjan Asllani Inter

Nogometaši Interja iz Milana so v 27. krogu premagali Genoo z 2:1 in imajo na lestvici italijanskega prvenstva 15 točk naskoka pred najbližjimi zasledovalci.

Črno-modri so v prvem polčasu dosegli dva gola. Pod prvega se je v 30. minuti podpisal Kristjan Asllani, osem minut kasneje pa je vodstvo z bele pike povišal Alexis Sanchez.

V drugem delu pa je moštvo iz prestolnice mode precej trpelo. Genoa je najprej znižala v 54. minuti, ko je bil natančen Johan Vasquez, 12 minut kasneje pa je zadel še Vitinha, a so sodniki zaradi nedovoljenega položaja gol razveljavili.

Inter je do konca zdržal, zabeležil še deveto zaporedno zmago v serie A ter še povišal naskok pred tekmeci v državnem prvenstvu. Na vrhu imajo Interjevi nogometaši 72 točk, sledi Juventus s 57, eno točko manj je zbral Milan.

Juventus je v 27. krogu v nedeljo izgubil proti Napoliju z 1:2, Milan pa je v petek ugnal Lazio z 1:0.

Bologna je v nedeljo premagala Atalanto z 2:1 in ima po šesti zaporedni ligaški zmagi na četrtem mestu 51 točk. Peta Roma jih je zbrala 47, Atalanta pa 46. Branilec naslova Napoli je sedmi s 43 točkami.