Giroud junak velikega derbija z Juventusom

Nogomet 28. Maj 202322:55 0 komentarjev

V italijanski ligi se v zadnjih dveh krogih odloča o marsičem. Inter si je z zmago nad Atalanto zagotovil vstopnico za ligo prvakov. Ob tem jih junija čaka še veliki finale letošnje izvedbe največjega klubskega tekmovanja na svetu. Petar Stojanović je z golom v 96. minuti zadel za točko Empolija v Veroni, kjer obžalujejo priložnost za pobeg iz mest, ki vodijo v izpad iz serie a. Dva gola Victorja Osimhena sta prvakom iz Neaplja zadoščala le za točko v Bologni. Milan je na zadnji tekmi kroga ugnal Juventus (1:0) in si zagotovil nastope v ligi prvakov.

Salernitana je bila s 3:2 boljša od Udineseja Jake Bijola in Sandija Lovrića. Slednji je prispeval asistenco za prvi zadetek nogometašev iz Vidma. Tio Cipot je s Spezio znova izgubil, Hellas Verona ima tako proti Empoliju priložnost, da se znova povzpne na varna mesta.

V ligo prvakov sta že uvrščena tudi Napoli in Lazio, precej pa je karte premešala kazen Juventusu. Torinčanom so odbili 10 točk, četrto mesto si je po zmagi nad staro damo zagotovil tudi Milan.

Italijansko prvenstvo, 37. krog:

Petek, 26. maj:

Sampdoria – Sassuolo 2:2 (1:2)
Gabbiadini 8., Erlic 78./ag; Berardi 9., Matheus Henrique 11.

Sobota, 27. maj:

Salernitana – Udinese 3:2 (1:2)
Kastanos 43., Candreva 57., Troost-Ekong 90+6.; Zeegelar 25., Nestorovski 30.
Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta za Udinese odigrala vso tekmo.

Spezia – Torino 0:4 (0:1)
Wisniewski 24./ag, Ricci 72., Ilić 76., Karamoh 90+6.
Tio Cipot (Spezia) ni igral.

Fiorentina – Roma 2:1 (0:1)
Jović 85., Ikone 88.; El Shaarawy 11.

Inter – Atalanta 3.2 (2:1)
Lukaku 1., Barella 3., Martinez 77.; Pašalić 36., Muriel 90+1.
Samir Handanović (Inter) je sedel na klopi.

Nedelja, 28. maj:
Verona – Empoli 1:1 (0:0)
Gaich 61.; Stojanović 90.+6
Petar Stojanović je za Empoli igral od 77. minute in dosegel gol, Lovro Štubljar ni igral za Empoli.

Bologna – Napoli 2:2 (0:1)
Ferguson 63., De Silvestri 84.; Osimhen 14., 54.

Monza – Lecce 0:1 (0:0)