Neapeljski ‘orkan’ pustošil po Vidmu

Nogomet 20. Sep 202122:30 > 23:04 0 komentarjev

V ponedeljek se je 4. krog Serie A zaključil z gladko zmago Napolija v Vidmu, s čimer "južnjaki" ostajajo osamljeni na vrhu razpredelnice. Edini so dosegli maksimalni izkupiček 12 točk.

• Italijansko prvenstvo, 3. krog

Nedeljski spored četrtega kroga italijanskega nogometnega prvenstva je bil v znamenju derbija med Juventusom in Milanom. Stara dama v tej sezoni še vedno ostaja brez prvenstvene zmage, potem ko se je z Milanom razšla brez zmagovalca (1:1). Gol za izenačenje je v 76. minuti dosegel Ante Rebić.

Empoli slovenskih igralcev Petarja Stojanovića in Lea Štulca je visoko izgubil proti Sampdorii (0:3). Prvič v sezoni je izgubila Roma. Boljši so bili nogometaši iz Verone. Niti Lazio ni zmagal. Na Olimpicu so Rimljani remizirali s Cagliarijem z 2:2.

Italijansko prvenstvo, 4. krog:

Petek, 17. september:
    Sassuolo – Torino 0:1 (0:0)
    Strelec: 0:1 Pjaca 83.

Sobota, 18. september:
    Genoa – Fiorentina 1:2 (0:0)
    Strelci: 0:1 Saponara 60., 0:2 Bonaventura 89., 1:2 Criscito 98.

Inter – Bologna 6:1 (3:0)
    Strelci: 1:0 Martinez 6., 2:0 Skriniar 30., 3:0 Barella 34., 4:0 Vecino 54., 5:0 Džeko 63., 6:0 Džeko 68., 6:1 Theate 86.
    Samir Handanović (Inter) je igral vso tekmo.

Salernitana – Atalanta 0:1 (0:0)
    Strelec: 0:1 Zapata 75.
    Vid Belec (Salernitana) je branil vso tekmo, Josip Iličić (Atalanta) je igral od 46. minute.

Nedelja, 19. september:
    Empoli – Sampdoria 0:3 (0:1)
    Strelci: 0:1 Vaputo 31., Caputo 52., 0:3 Candreva 70.
    Petar Stojanović (Empoli) je igral vso tekmo, Leo Štulac (Empoli) je bil na klopi

Venezia – Spezia 1:2 (0:1)
    Strelci: 0:1 Bastoni 21., 1:1 Ceccaroni 59., 1:2 Bourabia 90+4.
    Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 55. minute

Hellas Verona – Roma 3:2 (0:1)
    Strelci: 0:1 Pellegrini 36., 1:1 Barak 49., 2:1 Caprari 54., 2:2 Ilić/ag 58., 3:2 Faraoni 63.

Lazio – Cagliari 2:2 (1:0)
    Strelci1:0 Immobile 45., 1:1 Joao Pedro 46., 1:2 Balde 62., 2:2 Cataldi 83.
    RK: Zappa (Cagliari) 90+4

Juventus – Milan 1:1 (1:0)
    Strelca: 1:0 Dybala 4., 1:1 Rebić 76