Derbija Napoliju in Atalanti, Bijol zabil Handanoviću

Nogomet 18. Sep 202222:53 0 komentarjev

Na 'slovenskem' derbiju sedmega kroga sta se v Vidmu pomerila Udinese in Inter. Rezultat je bil do 84. minute izenačen, nato pa je Samirja Handanovića v golu Milančanov ugnal Jaka Bijol in poskrbel za vodstvo domačih, ki ga je v podaljšku potrdil Arslan. Inter je doživel že tretji poraz na sedmih tekmah. Atalanta je nato z zmago proti Romi (1:0) skočila na vrh lestvice, kjer pa jo je v zadnjem obračunu kroga ujel Napoli, ki je z 2:1 slavil pri aktualnih prvakih, Milanu. Že včeraj sta Petar Stojanović in Lovro Štubljar prišla do prve zmage v letošnji izvedbi Serie A, z Empolijem sta slavila v Bologni.

Italijansko prvenstvo, 7. krog:

Petek, 16. september:
Salernitana – Lecce 1:2 (0:1)
Gonzalez 55./ag.; Ceesay 43., Strefezza 83.

Sobota, 17. september:
Bologna – Empoli 0:1 (0:0)
Bandinelli 75.
Petar Stojanović je za Empoli odigral celo tekmo, Lovra Štubljara pri Empoliju ni bilo niti na klopi.

Spezia – Sampdoria 2:1 (1:1)
Murillo 12./ag, Nzola 72.; Sabiri 11.

Torino – Sassuolo 0:1 (0:0)
Alvarez 90+3.

Nedelja, 18. september:
Udinese – Inter 3:1 (1:1)
Škriniar 22./ag, Bijol 84., Arslan 90.+2; Barella 5.
Jaka Bijol je za Udinese odigral celo tekmo in v 84. minuti dosegel gol. Sandi Lovrić je za Udinese igral do 80. minute. Samir Handanović je za Inter branil celo tekmo.

Cremonese – Lazio 0:4 (0:3)
Immobile 7., 21./11-m, Milinković-Savić 45+1., Pedro 79.

Fiorentina – Verona 2:0 (1:0)