Izjemna predstava Andraža Šporarja (VIDEO)

Nogomet 29. Okt 202321:10 0 komentarjev

Panathinaikos je v 9. krogu grškega prvenstva visoko s 5:0 razbil Panserraikos. Junak prepričljive zmage pa je bil slovenski napadalec Andraž Šporar.

Slovenski reprezentant je mrežo gostov razparal že v prvi minuti. Atenčani so vodstvo okrepili v 10. minuti, ko si je Panserraikos zabil avtogol, za končnih 3:0 v prvem delu pa je z enajstmetrovke poskrbel Šporar.

Špoki se ni ustavil niti v nadaljevanju. V drugem polčasu je na svoj račun vpisal še podajo. Nekdanji napadalec Olimpije je lepo odložil žogo za zadetek reprezentančnega kolega Adama Gnezda Čerina, ki je v igro vstopil v 26. minuti po poškodbi Tonnyja Vilhene.

Podaja Špokija za lep zadetek Gnezde Čerina:

Piko na i idealnemu večeru v Atenah (5:0) je postavil Daniel Mancini. Argentinec je v 59. minuti zamenjal tretjega slovenskega predstavnika Benjamina Verbiča.

Šporar, ki je igral celotno srečanje, je bil na koncu po parametrih Sofascore ocenjen kar z oceno 9,6, kar le govori o tem, da je imel Ljubljančan popolno tekmo.

Panathinaikos je po 9. krogih vodilna ekipa grškega prvenstva. Ima štiri točke več kot Olympiacos, a Pirejčani imajo tudi še eno tekmo v dobrem.