Izkoristile domač teren: Avstralke še nikoli tako daleč

Nogomet 7. Avg 202316:51 0 komentarjev

Avstralske nogometašice so se na svetovnem prvenstvu, ki ga gostijo skupaj z Novo Zelandijo, uvrstile v četrtfinale z zanesljivo zmago proti Danski z 2:0 (1:0). Za preboj v polfinale se bodo domačinke pomerile z boljšo iz torkovega dvoboja med Francozinjami in Maročankami.

Avstralkam se doslej na mundialih še nikoli ni uspelo prebiti dlje od četrtfinala, naslednja ovira za zgodovinski dosežek bo boljša ekipa iz dvoboja Francija – Maroko, ki bo na sporedu v torek.

Caitlin Foord je v 29. minuti domačinke popeljala v vodstvo iz protinapada po sanjski podaji Mary Fowler in premagala dansko vratarko Lene Christensen. Hayley Raso pa je nato v 71. minuti dokončno potrdila pot v četrtfinale.

Velika množica navijačev, zbralo se jih je 75.784, je v Sydneyju pozdravila zvezdnico Sam Kerr, ki je zaigrala prvič na tem SP, potem ko si je na predvečer prvenstva poškodovala mečno mišico. V igro je vstopila v 80. minuti.

Danska je imela večjo posest žoge, zlasti v prvem polčasu, vendar te ni znala pretvoriti v zadetek.

Za selektorja danske ekipe Larsa Söndergaarda je bila to zadnja reprezentančna tekma na klopi, njegova upokojitev po SP je bila že nekaj časa znana.

Na prvi tekmi dneva so evropske prvakinje Angležinje po enajstmetrovkah s 4:2 premagale Nigerijke in se bodo za polfinale pomerile z boljšimi iz dvoboja med Kolumbijo in Jamajko.