Janu Mlakarju gre v hrvaškem prvenstvu odlično

Nogomet 8. Avg 202110:54 > 10:58 0 komentarjev
Jan Mlakar je zabil sva gola. FOTO: hajduk.hr

Jan Mlakar je bil junak sobotne zmage splitskega Hajduka s 3:1 v tretjem krogu hrvaškega prvenstva v gosteh pri Gorici. Dosegel je prvi gol na tekmi, prispeval pa še asistenco za tretjega.

Po evropski sramoti in izpadu v kvalifikacijah za Konferenčno ligo proti kazahstanskemu Topolu Hajduk počasi prihaja k sebi. Potem ko je v prejšnjem krogu premagal Šibenik, je v soboto zvečer prišel do druge prvenstvene zmage v nizu.

Jan Mlakar, mladi slovenski napadalec, je po podaji Marka Livaje v 31. minuti zadel za vodstvo Hajduka z 1:0, v 87. minuti pa sta napadalca Hajduka izmenjala vlogi, tokrat je bil podajalec Mlakar, in postavila končni izid.

Mlakarju, ki je v Hajduk prišel poleti, gre v hrvaškem prvenstvu sijajno. Na štirih tekmah je dosegel tri gole in prispeval asistenco.

Hajduk ima po štirih prvenstvenih tekmah sedem točk. Toliko jih ima tudi Osijek Damjana Boharja in Maria Jurčevića ter Rijeka Adama Gnezde Čerina, ki sta odigrala tekmo manj.