Je slovita La Bombonera pospremila zadnji ples velikanov?

Nogomet 26. Mar 202212:47 > 13:07 0 komentarjev

Nogometaši Argentine so na nabito polni La Bomboneri v Buenos Airesu v noči iz petka na soboto brez težav odpihnili skromno Venezuelo (3:0) in še dodatno potrdili zanesljivo uvrstitev na svetovno prvenstvo v Katarju. Prav mogoče pa je, da se na kultni stadion v reprezentančnem dresu ne bosta več vrnila simbola trenutne generacije argentinskega nogometa.

Lionel Messi in Angel di Maria sta na obračunu z Venezuelo znova dokazala svojo nogometno genialnost. Messi je celotno tekmo diktiral tempo igre Argentincev, za novo sijajno predstavo pa je bil nagrajen v 82. minuti, ko je z neposredne bližine potrdil zmago modro-belih.

A prvo ime srečanja je bil Angel di Maria. 34-letnik je v igro vstopil v 70. minuti, v zaključku tekme pa dokazal, da gre za nogometnega virtuoza najvišjega ranga. Njegov zadetek za 2:0 je nogometna poezija, asistenca Messiju za tretji gol gavčev prav tako.

Bosta za reprezentanco še kdaj zaigrala v domovini?

Po tekmi se je di Maria navijačem na Instagramu zahvalil za nov fantastičen sprejem na kultni Bomboneri in nakazal, da je bila to morda zanj zadnja reprezentančna tekma pred domačimi navijači. “Hvala navijačem za ljubezen, ki smo je bili deležni danes. Vedno sem sanjal o takšnih večerih, kot sem ga doživel tokrat. Verjetno je bila to moja zadnja tekma v majici Argentine na domačih tleh in to je bila več kot čudovita noč. Za nami je perfektna tekma, čestitke ekipi.”

Še bolj kot s prihodnostjo di Marie pa se argentinski mediji ukvarjajo s tem, ali bo v domovini za svojo reprezentanco še kdaj zaigralo nogometno božanstvo po imenu Lionel Messi. Sloviti Argentinec je namreč priznal, da bi lahko po svetovnem prvenstvu v Katarju sklenil svojo reprezentančno kariero. “Po svetovnem prvenstvu bom moral o vsem temeljito premisliti. Ne glede na to, kako uspešni bomo. Za zdaj razmišljam samo o tekmi z Ekvadorjem. Je pa dejstvo, da se bo po končanem ciklusu svetovnega prvenstva spremenilo marsikaj,” je bila kratka, a jasna, argentinska desetica.