Kako zgolj v minuti izpasti iz četrtfinala FA pokala (VIDEO)

Nogomet 20. Mar 202310:31 0 komentarjev

V četrtfinalu angleškega FA pokala je Fulham gostoval na Old Traffordu. Proti favoriziranemu tekmecu je Londončanom izvrstno kazalo. Še do 70. minute so vodili z 1:0, nato pa se je v zgolj minuti njihova usoda obrnila na glavo.

Dvajset minut pred koncem rednega dela tekme so domačini izpeljali hiter in nevaren protinapad. Antony je zaposlil Jadona Sancha, ta je preigral vratarja Fulhama Bernda Lena, sprožil proti golu, njegov strel pa je na golovi črti na nedovoljen način zaustavil krilni napadalec gostov Willian. Po ogledu posnetka je sodnik Chris Kavanagh pokazal na belo točko, Brazilca pa izključil.

To ni bilo povšeči gostujočemu trenerju Marcu Silvi, ki je zaradi predolgega jezika ob zelenici prav tako prejel rdeči karton. Na Kavanagha pa se je razhudil tudi Aleksandar Mitrović, ki je sicer v 50. minuti goste popeljal v vodstvo. Srb je glavnega delivca pravice odrinil s komolcem in mu odčital nekaj krepkih. Kavanagh mu ni ostal dolžan, predčasno ga je poslal pod prho, Fulham pa je moral nadaljevati le z deveterico.

Dogajanje na Old Traffordu in trije rdeči kartoni Fulhama:

Najstrožjo kazen je izkoristil Bruno Fernandes in izenačil na 1:1, Manchester Unitedu pa do konca tekme z dvema igralcema več ni bilo težko tudi povesti. To so storili že dve minuti kasneje prek Marcela Sabitzerja, v 96. minuti pa je Fernandes postavil še piko na i napredovanju rdečih vragov v polfinale angleškega pokala.

Trener Fulhama Marco Silva je besnel tudi po tekmi: “Do enajstmetrovke smo bili gladko boljša ekipa. Spoštujem United, a bili smo boljši. Težko razumem, zakaj v prvem polčasu ni sodnik dosodil tudi enajstmetrovke v našo korist.” Dodal je: “Manchester United je velik klub, ki ga spoštujem, a enaki sodniški standardi bi morali veljati za obe ekipi.”

Manchester United – Fulham 3:1 (0:0)

Fernandes 75./11-m, 90+6., Sabitzer 77.; Mitrović 50.

RK: Willian, Mitrović (oba Fulham) 72.