Kampl za pokal proti Freiburgu, v Italiji Inter proti Juvetu

Nogomet 20. Apr 202223:18 > 23:26 0 komentarjev
Inter je v derbiju izločil Milan. Foto: Guliverimage

V Nemčiji in Italiji sta znana finalista nogometnega pokala. V Nemčiji bosta za lovoriko igrala Freiburg in Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, v Italiji pa se bosta udarila Juventus in Inter iz Milana.

V torek je v italijanskem pokalu Inter na drugi tekmi s 3:0 premagal moštvo Milana. Na mestnem derbiju je dvakrat v prvem polčasu zadel Lautaro Martinez, v drugem pa je piko na i postavil Robin Gosens. Prva tekma se je 1. marca končala z 0:0.

Na današnji drugi tekmi je še drugo zmago v polfinalu vknjižil Juventus. Ta je na domači zelenici slavil z 2:0 in v finale napredoval s skupnih 3:0. Za staro damo sta gola dosegla Federico Bernardeschi v prvem polčasu ter Danilo v izdihljajih obračuna. Juventus bo v finalu lovil 15. pokalni naslov, Inter pa osmega.

Oba finalista novinca

V Nemčiji se bosta v finalu pomerila Freiburg in Leipzig. Oba lovita sploh prvo pokalno lovoriko. Leipzig je v finalu igral dvakrat, tretji nastop pa si je zagotovil po zmagi z 2:1 proti Unionu iz Berlina. Moštvo iz prestolnice je povedlo v 25. minuti, ko je zadel Sheraldo Becker. V drugem polčasu je najprej iz enajstmetrovke zadel Andre Silva (61.), v tretji minuti sodnikovega dodatka pa je gol dosegel še Emil Forsberg za veliko slavje v Leipzigu. Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro.

Že v torek je Freiburg, ki bo sploh prvič zaigral v finalu, s 3:1 ugnal moštvo Hamburga.

Leipzig bo, tako kot Freiburg, lovil prvo lovoriko v nemškem pokalu. Foto: Guliverimage