Kaos na derbiju v Argentini: rdeče kartone delil kot bonbone

Nogomet 7. Nov 20229:34 0 komentarjev
Racing club

Nogometaši Racing Cluba so zmagovalci kaotične tekme argentinskega superpokala. Dvoboj, ki so ga proti Boci Juniors dobili z 2:1, se je končal s kar desetimi izključitvami.

Ker je Boca Juniors v minuli sezoni osvojila tako argentinski pokal kot prvenstvo, sta se za superpokalni dvoboj proti klubu iz Buenos Airesa med seboj najprej pomerila finalist pokala Tigres in drugouvrščeni v prvenstvu Racing, obračun pa je po podaljšku z 2:1 dobil Racing.

Podaljšek je bil nato odigran tudi na tekmi za lovoriko, na kateri je v 19. minuti Boco v vodstvo popeljal Norberto Briasco, le tri minute pozneje pa je izenačil Matias Rojas. Ker do konca rednega dela ni več padel zadetek, se je tekma zavlekla v podaljšek, kjer je v 119. minuti zmago Racingu zagotovil Carlos Jonas Alcaraz.

V podaljšek sta sicer obe ekipi krenili s po desetimi igralci, saj sta rdeča kartona v peti minuti sodniškega dodatka prejela Sebastian Villa in Johan Carbonero. A to je bil le začetek kaosa, ki je sledil. V 100. minuti je moral zaradi drugega rumenega kartona z igrišča tudi Bocin Alan Varela, po zmagovalnem zadetku Racinga pa še osmerica nogometašev.

Med njimi tudi junak Alcaraz, ki si je izključitev prislužil zaradi neprimernega proslavljanja zadetka pred navijači Boce. Njegova gesta je razbesnela tekmece, ki so ga napadli, posledično pa je glavni sodnik Facundo Tello, ki bo pravico delil tudi na prihajajočem mundialu v Katarju, rdeče kartone pokazal še Luisu Advinculu, Carlosu Zambrani, Franku Fabru, Diegu Gonzalezu, Dariu Benedettu (vsi Boca Juniors) in Catrielu Cabellosu (Racing).

Skupno je sodnik na stadionu Unico v San Luisu izključil kar deseterico igralcev in tudi trenerja Boce Huga Ibarro. Ker aktualni argentinski prvaki na igrišču niso imeli dovolj igralcev, Tellu tako ni ostalo drugega kot da dvoboj konča predčasno.