Vrata Eura bolj ali manj zaprta, znova le točka v gosteh

Nogomet 25. Mar 202218:50 > 21:34 0 komentarjev
Mile Ačimović ne more biti zadovoljen z rezultatom. Foto: guliverimage

Slovenska reprezentanca do 21 let v Prištini ni uspela streti odpora reprezentance Kosova (0:0). Le točka je premalo v upanju, da bi varovanci Milenka Ačimovića še ujeli vlak, ki bo najboljše mlade reprezentance odpeljal proti Euru v Romuniji in Gruziji.

Slovenci so zelo dobro odprli tekmo in nenehno ogrožali vrata reprezentance Kosova. Pretila sta predvsem Aljoša Matko in David Flakus Bosilj, a je domača obramba uspevala mrežo ohranjati nedotaknjeno. Varovanci Milenka Ačimovića so zahtevali tudi enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru padel Matko, a se sodnik Ian McNabb ni oglasil.

Mladi Slovenci so bili boljši nasprotnik tudi v drugem polčasu, že na uvodu v drugi del so bili nekajkrat precej konkretni. A v 59. minuti so tudi domači zahtevali enajstmetrovko. V kazenskem prostoru Slovenije je žoga v roko zadela debitanta v dresu mlade reprezentance Mitjo Ileniča, a Severni Irec ni pokazal na belo točko.

V 78. minuti so bili Slovenci znova blizu vodstva, v kazenski prostor je podal Matko, žoga se je odbila od nekoga izmed domačih branilcev in vratar David Nreca-Bisinger jo je le s težavo odbil prek svojih vrat. To je bila tudi zadnja resna priložnost za zmago Slovenije.