Ko te soigralec razhudi do rdečega kartona

Nogomet 17. Okt 202112:52 > 13:05 6 komentarjev

V 1. severnoirski nogometni ligi so bili gledalci na tekmi domačega Glentorana in gostov iz Colerainea priča nadvse nenavadnim prizorom.

Srečanje NIFL Premiershipa med domačim Glentoranom in Coleraineom se je zaključilo z 2:2, pri čemer so gostje izenačujoči zadetek dosegli v 80. minuti.

Akcija, ki je privedla do gola je domačega čuvaja mreže, Aarona McCareya tako močno razjezila, da je svojega sedem let mlajšega soigralca Bobbya Burnsa – domnevno zaradi preveč pasivnega posredovanja pred zadetkom – napadel in si prislužil rdeč karton.

Koliko tekem bo moral nekdanji vratar Wolverhamptona zaradi ekscesa počivati, za zdaj še ni jasno, bo pa zagotovo “na hladnem” več, kot le eno samo tekmo. Tovrstni prizori napadov na soigralce so sicer v nogometu redkost, a nekaj jih vendarle lahko najdemo.

Največji pretepači Angleži

Tako se je recimo Zlatan Ibrahimović v Ajaxu sporekel z Rafaelom Van der Vaartom, v Juventusu Jonathana Zebino udaril v oko, na tekmi lige prvakov sta se v 90-tih letih kar na igrišču stepla člana Blackburna Graeme Le Saux in David Batty.

Leta 2005 sta si na tekmi proti Aston Villi v lase skočila tudi člana Newcastle Utd., Lee Bowyer in Kieran Dyer. Slednjega je prvi obtožil, da mu noče podajati, vse skupaj pa je “eksplodiralo” nekaj minut pred koncem, ko so se v njun “ravs” vključili tudi igralci Ville.

Še ena prigoda z Otoka datira v leto 2008, ko je Stoke City gostoval na Upton Parku, od West Hama prejel zadetek za 1:3, še preden pa bi žogo izvajal s sredine igrišča, je jamajški napadalec Ricardo Fuller odštel iz kroga in kapetanu moštva Andyju Griffinu primazal klofuto ter si prislužil izključitev.

Zanimiva je tudi zgodba polfinala Lige prvakov leta 2012, ko sta se na igrišču Arjen Robben in Franck Ribery pred vsemi začela prerekati, kdo bo izvedel prosti strel. “Ta dogodek je samo okrepil najino prijateljstvo,” je kasneje za nemške medije povedal Robben.

Upajmo, da sta si tudi McCarey in Burns že segla v roko in se pobotala.