Koeman s postavo šokiral (tudi) predsednika

La liga 1. Okt 202111:14 > 11:14 0 komentarjev
Ronald Koeman

Barcelona je sredi tedna doživela naslednji debakel v nizu, ko je v 2. krogu Lige prvakov s 3:0 izgubila proti Benfici. Katalonci so po dveh tekmah še brez točke z gol razliko 0:6, v 180 minutah pa niti enkrat niso sprožili strela v okvir nasprotnikovega gola.

Katalonski Sport piše, da je Ronald Koeman s postavo, ki jo je na igrišče poslal proti Benfici, praktično vse v Katalonije pustil v šoku.

“Predsednik Joan Laporta ni mogel verjeti, kaj vidi,” pišejo pri Sportu in dodajajo, da je Joan Laporta za postavo izvedel v častni loži stadionu, kjer je težko skrival jezo nad videnim.

Laporta, tako Sport, Koemanu celo bolj kot samo izbiro igralcev zameri formacijo, s katero je začel tekmo na Portugalskem. Predsednik Barce je pričakoval, da bodo Katalonci zaigrali v sistemu 4-3-3, enakem, v katerem so za vikend brez večjih težav prišli do treh točk proti Levanteju. A Koeman se je odločil za 3-5-2, predsednika pa razjezil tudi z odločitvijo, da v ekipo ni uvrstil 17-letnega Gavija in dve leti starejšega Nica Gonzaleza.

Atletico zadnja priložnost za Koemana

Jasno je, da je služba Koemana po novem debaklu pod vse večjim vprašajem. V primeru novega neuspeha na prihajajočem derbiju proti madridskemu Atleticu, bo bržkone po hitrem postopku dobil odpoved. “Koeman bo dobil še eno priložnost, da obdrži delo – tekmo proti Atleticu. Barcelona ne želi prehitro menjati trenerja, ki je legenda kluba. Predsednika Laporta želi videti, ali lahko Koeman zadrži njegovo zaupanje, tako da bo izoljšal igro in rezultate s povratkom sijajnih 18-letnikov Fatija in Pedrija,” so ob tem zapisali pri Mundu Deportivu.