Mura še naprej brez evropske točke

Konferenčna liga 4. Nov 202122:52 > 23:17 0 komentarjev
Mura na gostovanju pri Rennesu ni našla poti do točke. FOTO: Guliverimages.

Nogometaši Mure so v 4. krogu Konferenčne lige morali priznati poraz Rennesu. Francozi so bili veliko boljši nasprotnik in so na koncu zasluženo slavili. Denis Popović je z Anorthosisom v Estoniji dosegel zadetek in remiziral. Filip Valenčič s HJK-jem je na gostovanju v Izraelu doživel poraz (3:0), poraz je doživel tudi Jasmin Kurtić s PAOK-om. Prvo tekmo na klopi Tottenhama pa je dočakal tudi Antonio Conte, ki se je veselil zmage.

Mura je v 4. krogu Konferenčne lige gostovala pri francoskem Rennesu. Francozi so srečanje pričakovano odprli udarno. Večji del prvega polčasa so oblegali vrata Mure, a poti mimo Obradovića niso našli.

V drugem polčasu se je Mura držala veliko bolje. Prvo priložnost so si domači pripravili šele po 15 minutah igre v drugem polčasu. Tudi tokrat so nogometaši Rennesa poskusili s strelom z glavo, a strel Guirassyja ni pretirano ogrozil vrata Mure. Čeprav je Muri kazalo dobro, da bi osvojili prvo točko v Konferenčni ligi, je za hladen tuš poskrbel branilec Bade, ki je po prostem strelu in strelu z glavo matiral Obradovića. Nato se je tudi Mura nekoliko bolj odprla, poskušala z napadi, da bi osvojili vsaj točko, a francoski prvoligaš je srečanje pripeljal do konca in se veselil zaslužene zmage.

Rennesu tako kaže zelo dobro s prebojem v izločilne boje, Muro pa čakajo še dve tekmi, da bi morda vendarle vknjižili pozitiven rezultat. V skupini G je Tottenham po vodstvu s 3:0 trepetal za zmago proti Vitteseju, ki je izid znižal na 3:2, a kaj več ni uspel storiti.