Kramarič z dvojčkom junak preobrata proti Celju

Nogomet 6. Avg 202119:28 > 19:39 0 komentarjev
Martin Kramarič je izenačil z močnim strelom pod prečko.

Nogometaši Brava so v 4. krogu Prve lige Telemach premagali Celje z 2:1 (0:1). Slavili so po velikem preobratu, še do 58. minute so zaostajali za gol in imeli igralca manj, potem ko je bil izključen Gregor Bajde. Nato je rdeči karton prejel še David Zec, Martin Kramarič pa je z dvema goloma Ljubljančanom priboril zmago.

Dolgo je kazalo, da bodo Celjani prekinili niz treh porazov proti Bravu. Toda ob koncu si je mladi branilec Celja Maj Mittendorfer privoščil nespameten prekršek in zakrivil najstrožjo kazen, ki je odločila srečanje. Tega sta obe ekipi končali s po desetimi igralci. Bravo je tako po treh remijih prišel do zmage, Celjani pa imajo ob zmagi zdaj tri poraze.

Domači trener Dejan Grabić je takoj po prihodu v klub v prvo enajsterico uvrstil Gregorja Bajdeta, ki je imel v uvodu tekme eno (pol)priložnost, a je ostalo pri začetnem izidu. Prav Bajde je malce pozneje naredil oster prekršek nad Mićom Kuzmanovićem, na katerega je startal s podplatom v gleženj. Celjski napadalec je moral zaradi poškodbe zapustiti igro, prav tako pa Bajde, ki je po pregledu z VAR dobil rdeči karton.

Celjani so z igralcem več pričakovano prevzeli pobudo, a niso bili posebej nevarni, v 29. minuti je sicer poskusil Tjaš Begić z roba kazenskega prostora, a je bil njegov strel šibak in malce premalo natančen. Tri minute pozneje pa so izbranci Agrona Šalje, tokrat v rdeči opravi, povedli, ko je na koncu v kazenskem prostoru do strela prišel Tamar Svetlin in matiral Igorja Vekića.

V 38. minuti pa so obetaven napad izpeljali Ljubljančani, ki ga je na koncu malce z leve strani kazenskega prostora končal Andraž Kirm, a je njegovo namero “prebral” Florijan Raduha. V 43. minuti je na drugi strani moral posredovati Vekić, ko je iz bližine streljal Žan Medved.

Zec soigralce pustil na cedilu

Po mirnejšem uvodu drugega polčasa je v 59. minuti tudi Celje na igrišču ostalo le z deseterico, saj je David Zec hitro dobil rumena kartona in posledično rdečega. Bravo je nato zaigral pogumneje, v 70. minuti je tudi zadel prek Martina Kramariča, ta je žogo poslal pod prečko po podaji Amarja Memića. Slednji se je, kot je pokazal VAR, za las izognil prepovedanemu položaju.

V 75. minuti je imel Kramarič novo lepo priložnost, streljal je z 18 metrov, takrat pa se je izkazal Raduha. Šest minut pozneje je na drugi strani z glavo poskusil Ester Sokler iz bližine, toda zgrešil cilj. V 89. minuti pa je Maj Mittendorfer spravil svojo ekipo v dodatno zadrego, ko je s hrbta potisnil Memića v kazenskem prostoru, sodniki pa so pokazali na belo piko. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Kramarič. Že v sodniškem dodatku je poskusil tudi Memić spraviti žogo mimo Raduhe, a se slednji ni pustil.

Bravo bo v 5. krogu prihodnjo soboto gostoval v Domžalah, Celje pa bo dan prej gostilo Aluminij.

Bravo – Celje 2:1 (0:1)

Stadion Žak, sodniki: Šmajc, Brezar, Kalan.
Strelca: 0:1 Svetlin (32.), 1:1 Kramarič (70.), 2:1 Kramarič (90./11 m).

Postavi:
Bravo: Vekić, Drkušić, Brekalo, Križan, Španring, G. Trdin (od 82. Ogrinec), Kirm (od 68. Žinko), Trontelj, Maružin (od 69. Memić), Kramarič, Bajde.
Celje: Raduha, Flis, Zaletel, Zec, Brecl, Vrbanec (od 80. Šporn), Majevski, Kuzmanović (od 19. Begić, od 80. Žižek), Božić (od 46. Sokler), Svetlin, Medved (od 61. Mittendorfer).

Rumeni kartoni: Žinko, Kramarič; Vrbanec, Zec, Majevski, Mittendorfer.
Rdeča kartona: Bajde (15.), Zec (59.).

KONEC TEKME! Bravu je v drugem polčasu uspel popoln preobrat. Mož odločitve je bil z dvema goloma Martin Kramarič.

91. minuta: GOOOL! 2:1! Preobrat v Spodnji Šiški! Dolga podaja na Memića, ki ni bil v nevarnem položaju, a kljub temu ga je Mittendorfer brez potrebe potisnil s hrbta. Šmajc je pokazal na belo točko, strel v gol pretvoril Kramarič.

Prekršek za enajstmetrovko:

Gol Kramariča za 2:1:

80. minuta: Po vodi je splavala velika priložnost za Celje. Tik pred golom je z nekaj sreče žoga padla “na glavo” Soklerju, ki pa je bil nespreten in povsem zgrešil okroglo usnje.

75. minuta: Parada Raduhe! Skoraj bi Kramarič zadel še drugič in poskrbel za popoln preobrat, odlično je posredoval Raduha, ki je danes v golu Celja dobil prednost pred Matjažem Rozmanom.

72. minuta: GOOOL! 1:1. Izenačenje! Z močnim strelom pod prečko je zadel Kramarič, a moral na veselje čakati kar dve minuti. Sodniki so namreč pregledovali, ali je bil pred strelom v prepovedanem položaju.

Gol Kramariča za izenačenje:

Pregled VAR-a:

63. minuta: Priložnost za domače! Drkušić je poslal predložek, z glavo je streljal Trontelj, a meril naravnost v Raduho.

59. minuta: Rdeči karton za Celjane. Povsem nepotreben prekršek je napravil Zec, ki je daleč od gola previsoko dvignil nogo in zadel nasprotnega nogometaša. Prejel je drugi rumeni in tako izključujoči rdeči karton.

Rdeči karton Zeca:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

Menjava ob polčasu. Celjani v igro pošiljajo še enega klasičnega napadalca, Božića, ki je ob koncu prvega polčasa šepal, je menjal Sokler.

KONEC PRVEGA POLČASA!

44. minuta: Po odločni dolgi podaji se je v dobrem položaju znašel Medved, a je dobro posredoval Vekić in preprečil višje vodstvo Celjanov.

Strel Medveda:

38. minuta: Velika priložnost za Bravo! Z igralcem manj so se znašli sami pred gostujočim golom, po imenitni globinski podaji Kramariča se je v priložnosti znašel Kirm, a slabo streljal.

Priložnost Kirma:

32. minuta. GOOOL! 0:1. Celjani so izkoristili terensko premoč, ki jo imajo vse od rdečega kartona Bajdeta. Majevski je lepo našel vtekajočega Brecla, ta je žogo vrnil v sredino, prvi je sprožil Božić, a je Vekić strel obranil, ne tudi v drugo, ko je streljal še Svetlin.

Gol Svetlina za 0:1

15. minuta: Bajde je v želji po žogi ostro s podplatom zadel Kuzmanovića, ki je ob tem staknil poškodbo. Z igrišča je odšel na nosilih. Posredoval je VAR, glavni sodnik Šmajc si je pogledal posnetek in Bajdetu zasluženo pokazal rdeči karton. Kuzmanovića je menjal Begić.

Prekršek za rdeči karton Gregorja Bajdeta:

6. minuta: Prva priložnost je pripadla domačim, sprožil je povratnik v Bravo Bajde, a mu je Flis pred golom blokiral strel.