Kramer zadel na švicarskem derbiju, v polno tudi Celar

Nogomet 27. Feb 202221:04 > 21:16 0 komentarjev
Blaž Kramer je bil eden glavnih akterjev velikega švicarskega derbija. FOTO: Guliverimages.

Slovenski reprezentant Blaž Kramer je danes zabil gol za Zürich pri zmagi na derbiju proti Baslu s 4:2. Včeraj je v najboljši švicarski nogometni ligi v polno meril tudi Žan Celar, ki je zadel pri zmagi Lugana.

Zürich je z zmago nad tretjeuvrščenim Baslom prednost na vrhu, na drugem mestu so nogometaši udeleženca lige prvakov v tej sezoni Young Boys, povišal že kar na deset točk in je na dobri poti, da osvoji naslov.

Tokrat je doma razbil Basel, v 16. minuti pa je svoj delež k pomembni zmagi pristavil slovenski napadalec Blaž Kramer, ki je zadel za vodstvo Züricha z 2:0. Igral je vso tekmo, to pa je bil njegov tretji prvenstveni gol v 13 nastopih v tej sezoni.

Zadel je tudi Žan Celar

Včeraj se je z golom za Lugano pri zmagi nad Servettejem z 2:0 izkazal še en slovenski reprezentant Žan Celar, ki je v 44. minuti zadel za vodstvo Lugana z 1:0. Zadel je z enajstih metrov.

Nekdanji napadalec Rome Celar je igral do 66. minute, trenutno pa je pri učinku štirih prvenstvenih golov v tej sezoni v 16 nastopih.

Lugano je na lestvici na četrtem mestu. Od vodilnega Kramerjevega Züricha je oddaljen kar 17 točk.