Šok v Bilbau – Cadiz slavil z dvema igralcema manj

La liga 1. Okt 202020:16 > 20:17
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Na prvih četrtkovih tekmah 4. kroga španske La Lige je Sevilla po velikih mukah z 1:0 odpravila Levante, Athletic Bilbao pa je doma z identičnim rezultatom izgubil proti Cadizu, ki je tekmo končal z deveterico.

Sportklub Slovenija

Tako v Sevilli kot v Bilbau v prvem polčasu ni bilo golov, nato pa je sledila prava drama na stadionu San Mames.

Gostje iz Cadiza so v zadnjih dobrih 20 minut vstopili z dvema igralcema manj. V 48. minuti je porumele Akapo, v 70. pa Alvaro Negredo. Oba sta dobila po dva rumena kartona. Negredo je bil v desetih minutah na zelenici kar dvakrat kaznovan, v drugo zaradi simuliranja.

Navkljub vsem težavam so gostje prišli do fantastičnega rezultata. Med obema rdečima kartonoma je Cadiz v 57. minuti celo povedel. Lastno mrezo je zatresel Unai Lopez, ki je žogo pred svojim golom nespretno odbil.

Na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan smo prvi gol videli šele v drugi minuti sodniškega dodatka drugega polčasa. Takrat je zlati rezervist Youssef En Nesyri izkoristil podajo Navasa in z glavo premagal Aitorja Fernandeza.

Sevilla je sicer prvi gol na tekmi dosegla že v 67. minuti, a je bil slednji po posredovanju VAR-a zaradi prekrška v napadu razveljavljen.

Povratnik v Sevillo Ivan Rakitić je igral do 61. minute.