Barcelona do zanesljive zmage v Vigu, Fati znova zadel

La liga 1. Okt 202023:31 > 23:38
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Barcelone so na tekmi 4. kroga španske La Lige s 3:0 premagali Celto iz Viga in vpisali še drugo zmago v novi sezoni.

Sportklub Slovenija

Katalonci so se vodstva razveselili že v 11. minuti, ko je bil natančen čudežni deček Ansu Fati. Gostje so nato ves prvi polčas imeli več od igre, v 42. minuti pa jih je presekal drugi rumeni karton za Clementa Lengleta.

Celta številčne premoči ni znala izkoristiti, Barcelona pa je takoj na začetku drugega polčasa po avtogolu Olaze povišala svojo prednost. V 59. minuti je Coutinho stresel vratnico, Brazilec pa je zapretil še dve minuti zatem, ko je nastreljal domačega vratarja. Nato so sledile minute Celte, vendar Nolito in druščina pred golo Ter-Stegna ni imela uspeha.

Končni izid je globoko v sodnikovem dodatku postavil Sergi Roberto.

Barcelona je imela kljub igralcu manj občutno prednost v posesti (43:57), v strelih pa je bilo 10:7 za Celto.

Katalonce že v nedeljo čaka derbi s Sevillo, Celta pa se bo na isti dan pomerila z Osasuno.