Atletico na krilih Felixa osvojil Pamplono

La liga 31. Okt 202020:23 > 20:27
Denis Doyle/Getty Images

Madridski Atletico je prišel do zmage v 8. kolu La Lige, potem ko je v gosteh premagal Osasuno s 3:1.

Osrednja figura srečanja v Pamploni je bil Joao Felix, ki je v zadnjem tednu v izvrstni strelski formi. Dva gola je dal na tekmi Lige prvakov proti Salzburgu, dva še danes.

Vse se je vrtelo okoli 21-letnega Portugalca. V 43. minuti je Atletico povedel v vodstvo, ko je zadel z enajstih metrov.

Na začetku drugega polčasa je dobil še eno priložnost za strel z 11 metrov, vendar je tokrat zadel vratnico.

V 69. minuti je Felix izkoristil odlično podajo Corree in z roba kazenskega prostora zadel za 2:0 za Atletico.

Gostitelji so se v igro vrnili v 80. minuti, ko je po predložku z desne strani z glavo zadel Ante Budimir. Jan Oblak je na tekmah državnega prvenstva tako dobil prvi gol po kar 443 minutah, nazadnje je klonil v 1. kolu proti Granadi.

Madridčani so dvome o zmagovalcu rešili v 88. minuti, ko je svoj prvi gol v majici Atletica dosegel Lucas Torreia.

Atletico tako ostaja edina neporažena ekipa v La Ligi. Za vodilnim Realom zaostaja dve točki, vendar je Atletico odigral tekmo manj.

Osasuna, ki je doživela prvi poraz po več kot mesecu dni, je zdaj deveta.