Barca le remizirala z Alavesom

La liga 31. Okt 202022:58 > 23:21
Barcelona za Atleticom zaostaja za dve točki. (Alex Caparros, Getty Images)

Nogometaši Barcelone letošnjega oktobra ne bodo ohranili v lepem spominu. Blaugrana je namreč v tem mesecu zabeležila le eno zmago v španski La ligi.

Barcelona je danes gostovala v Vitorii, kjer jo je pričakal Alaves. V napadu so pri Barci začeli Messi, Griezmann, Dembele in Ansu Fati, ki je danes postal polnoleten.

Že v uvodnih minutah se je 18-letni slavljenec znašel sam pred vrati Pacheca, a Fati je nasprotnikova vrata grdo zgrešil.

Barca je sicer od prve minute prevladovala, Alaves pa je nekajkrat zapretil s protinapadov, predvsem prek hitrega Rioje. Slednji je domače v 31. minuti popeljal v vodstvo, ko je v obrambi blaugrane prišlo do pravega šuma v komunikaciji. Pique je zelo tvegano podal nazaj proti Netu in ga spravil v nelagoden položaj. Vratar Barce pa je reagiral tako, da je pokazal vso nerodnost tega sveta. Enostavno se je spotaknil na žogi, kar je izkoristil Rioja, ki je žogo vzel in jo nato dobesedno popeljal v gol.

Pri Barci je v 1. polčasu za vragolije skrbel Ousmane Dembele, ki je tekmece vrtel in vrtel, pokazal tudi izjemno hitrost, a pogosto je napravil potezo preveč in tako zapravil veliko žog.

Obramba Alavesa se je podrobno posvetila Messiju, ki je imel tako zelo malo prostora. Argentinec bi sicer skoraj zadel s prostega strela. Pacheca je že premagal, a je na golovi črti posredoval eden od branilcev domače ekipe.

Ronald Koeman je med polčasom v garderobi pustil kar 3 nogometaše – igrivega Dembeleja, Lengleta in Busquetsa. V igro so vstopili Trincao, Pedri in Pjanič.

Namesto Lengleta je v osrčju obrambe ponovno zaigral De Jong.

Barcelona je pritiskala na vrata nasprotnika in nekajkrat zelo lepo odkombinirala, a v vratih Alavesa je blestel Pacheco, ki je največ sivih las povročal Messiju. Argentinec je v eni izmed akcij sprožil tako dobro, da je že predčasno stekel proti “zastavici”, da bi se veselil zadetka, a izjemni Španec je uprizoril neverjetno parado in strel ubranil.

Od 62. minute so domači igrali z igralcem manj, saj je takrat drugi rumeni karton prejel Jota, ki je nevarno igral s podplatom. Le nekaj sekund kasneje je blaugrana izenačila. Veliko napako v obrambi gostiteljev je izkoristil Griezmann, ki je stekel sam proti vratom Pacheca in ga posušil z lobom.

Koemanova četa je iskala pot do zmagovitega zadetka. Kombinatorika je bila dobra in hitra, tudi idej ni primanjkovalo, a zataknilo se je pri realizaciji. Tekma se je končala z izidom 1:1.

Varovanci Pabla Machina so se na koncu veselili pomembne točke.

Barca je na prvenstveni lestvici še vedno na katastrofalnem 12. mestu. V tem mesecu je Barca slavila le enkrat v prvenstvu in sicer 1. oktobra, ko je na Balaidosu padla Celta iz Viga.

Alaves je z 8 točkami le eno mesto za Barco.