Sociedad se je z zmago ponovno zavihtel na vrh La lige

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nogometaši Real Sociedada so zanesljivo dobili težko gostovanje v 8. krogu La lige. Baski so na Balaidosu s 4:1 premagali Celto iz Viga.

Sportklub Slovenija

Sociedad je zabeležil četrto zaporedno zmago in znova prevzel vodstvo v španskem prvenstvu. Baski imajo točko več od Real Madrida, a potrebno je poudariti, da imajo varovanci Imanola Alguacila tekmo več od aktualnih španskih prvakov.

Gosti so povedli v 24. minuti, ko je David Silva z glavo načel mrežo nasprotnika. Le 10 minut kasneje je vodstvo Baskov, s 5. zadetkom v letošnji sezoni, podvojil Mikel Oyarzabal.

V 54. minuti je vse dvome o zmagovalcu razblinil Willian Jose, ki je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni.

Celestes so sicer prek Iaga Aspasa v nadaljevanju znižali zaostanek, a kmalu po tem je s strelskim pohodom nadaljeval Brazilec Willian Jose, ki je tako postavil končnih 4:1.

Celta je tik pred koncem tekme ostala tudi z igralcem manj, saj je drugi rumeni karton prejel Jose Fontan.

Real Sociedad je tako s 17 točkami na prvem mestu.

Celta je zabeležila 4. poraz v sezoni in je trenutno na 17. mestu.