Vrhunski Sociedad na vrhu, blesti tudi Villarreal

La liga 8. Nov 202015:48 > 18:22
Getty Images/Denis Doyle

Nogometaši Villarreala so po nekoliko slabšem začetku sezone zdaj v odlični formi. V predmestju Madrida so na tekmi devetega kroga La Lige s 3:1 premagali Getafe. Real Sociedad pa z 2:0 premagal Granado.

Sportklub Slovenija

Na uvodu tekme je bilo polno priložnosti na obeh straneh. Od 11. do 17. minute smo videli kar tri gole. Rumena podmornica je prišla do prednosti v 11. minuti z zadetkom Paca Alcacerja.

V 16. minuto so domači izenačili, ko je s približno 25 metrov fantastično udaril Mauro Arambarri in zadel zgornji desni kot gola. A takoj, ko so gostje začeli s sredine so znova povedli. Med strelce pa se je vpisal Manu Trigueros

Končni rezultat je v 63. minuti postavil Moreno potem, ko je dosegel zadetek po podaji Alcacerja po protinapadu. Malo pred tem je imel Mata priložnost za izenačenje, a so nato pri Villarrealu zlahka zadržali prednost.

Villarreal ima zdaj po devetih odigranih tekmah 18 točk in je na lestvici na drugem mestu, Getafe pa je 11 točkami na devetem mestu.

Na drugi tekmi današnjega dne je Sociedad doma z 2:0 premagal Granado

Sociedad je v roku petih minut odločil zmagovalca. V 22. minuti je zadetek dosegel Nacho Monreal, v 27. pa je Oyarzabal uspešno realiziral enajstmetrovko.

Še eno priložnost so imeli domači v 54. minuti, a je Willian Jose zapravil enajstmetrovko potem, ko mu je ubranil strel Angel Jimenez. Kar lahko veseli domačega trenerja je dejstvo, da so bili Baski izjemno impresivni in v popolnoma nadrejenem položaju. Pravi čudež je, da zmaga ni bila bolj prepričljiva.

Kljub rdečemu kartonu Le Normanda v 86. minuti so pri Sociedadu Granadi dovolili zgolj en strel proti vratom.