Malagi andaluzijski derbi s Sevillo

La liga 1. Maj 201722:58 > 22:59
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Malage so v zadnji tekmi 35. kroga La Lige s 4:2 premagali Malago in tako zapletli boj za uvrstitev v Ligo prvakov 2017/2018.

Na “Rosaledi” so gledalci uživali v seriji preobratov. Malaga je na koncu srečanje dobila, potem ko je Sevilla najprej vodila, Malaga je nato dosegal dva gola, Sevilla spet izenačila, sledili pa so trije zaporedni goli domačih.

Malaga je v tekmo vstopila s popotnico štirih zmag na petih tekmah, Sevilla pa še zmeraj lovi neposredno uvrstitev v Ligo prvakov, kar bi jim prineslo 3. meste na lsetvici ob koncu sezone.

Andaluzijski derbi je zaznamoval odličen nogomet, prvi pa so zadeli gostje. Franco Vázquez se je veselil gola po protinapadu v 30 .minuti. Podal mu je Wissam Ben Yedder. Sledil je fantastičen gol Malage oziroma Pabla Fornalsa v 38. minuti, domači pa so v prednost prišli na začetku 2. polčasa, ko je mrežo (v 51. minuti) zatresel najboljši strelec kluba letos, Sandro Ramirez.

Sedem minut kasneje je s svojim drugim golom na tekmi izenačil Vazquez, a takrat se je “zabava” šele dobro začela. V 77. minuti je Malaga v vodstvo prišla prek Fernanda Llorenteja, v 89. pa je končni rezultat postavil Juankar, potem ko je Sandro zgrešil enajstmetrovko.