Malaga razbila Celto Vigo

La liga 7. Maj 201722:42 > 22:46
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Ekipa Malage je na domačem igrišču prepričljivo premagala Celto iz Viga s 3:0, toda Galičani so igrali v kombinirani enajsterici, saj so z mislimi že pri povratni tekmi polfinala Evropske lige. Prvo doma je Celta proti Manchester Unitedu izgubila z 1:0.

Pri Celti Vigo so se odločili nekaj svojih glavnih nogometašev odpočiti za povratno polfinalno tekmo Evropske lige v Manchestru.

Malaga je v vodstvo prešla prek 19-letnega Javierja Ontiverosa v 26. minuti tekme, ko je po lepem driblingu mladenič streljal v bližnji kot vratarja Alvareza.

Malaga je vodstvo podvojila v 56. minuti tekme, ko je enajstmetrovko izvedel Recio. Končni rezultat je bil postavljen v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je zadel 21-letni napadalec Sandro Ramires po podaji Juana Carlosa.

Za Celto je to tretji zaporedni poraz, za Malago pa tretja zmaga zapored in šesta na zadnjih sedmih tekmah.

Celta bo poskušala v četrtek na Olf Traffordu nadoknaditi zaostanek s prve polfinalne tekme Evropske lige proti Manchester Unitedu. Edini zadetek v Galiciji je prejšnji teden dosegel mladi Marcus Rashford.