Gol sezone Asensia, Benzema izžvižgan na "Bernabeu"

La liga 5. Nov 201722:38 > 22:39
Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši madridskega Reala so v zadnji tekmi 11. kroga španskega prvenstva doma s 3:0 premagali Las Palmas in tako prekinili črni niz dveh zaporednih porazov.

“Kraljevi klub” je na lestvici sedaj četrti, Madridčani imajo po enajstih tekmah 20 točk, kar 11 manj od vodilne Barcelone in sedem manj od drugouvrščene Valencie, medtem ko je klub s Kanarskih otokov zabeležil sedmi zaporedni poraz.

Real je pričakovano dominiral, varovanci Zinedinea Zidanea so nekajkrat zadeli v okvir vrat, tekmo pa je poleg evrogola Marca Asensia zaznamovalo tudi nezadovoljstvo navijačev s predstavo Karima Benzemaja. Francoz je imal nocoj dve lepi priložnosti, a odreagiral začetniško, zato ga je publika celo izžvižgala.

Kot zanimivost lahko omenimo, da Benzema in Cristiano Ronaldo v novi sezoni na Bernabeu sploh še nista dala gola!

Madridčani so povedli na samem koncu prvega polčasa, ko je zadel Casemiro, v 56. minuti pa smo videli vrhunec tekme, najlepši gol sezone v La Ligi, čigar avtor je Asensio. Naletel je na odbito žogo in z vrhunskim strelom žogo spektakularno pospravil v mrežo Las Palmasa. končni izid je postavil Isco, po podaji Ronalda v 74. minuti.