Kraljevi pokal: Fuenlabrada namučila Real

La liga 28. Nov 201723:42 > 23:43
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Fuenlabrade, španskega tretjeligaša, so na povratni tekmi kraljevega pokala proti Real Madridu pokazali zobe in odigrali dobro tekmo (2:2). Napredovanja so se zaradi zmage na prvem srečanju (2:0) razveselili varovanci Zinedina Zidana.

Trener evropskih prvakov Zinedine Zidane je na zelenico pričakovano poslal povsem premešamo enajsterico. Cristiano RonaldoKarim BenzemaLuka Modrić in Toni Kroos so srečanje spremljali s tribun, v postavo pa se je po poškodbi vrnil Gareth Bale, ki je v igro vstopil v 62. minuti in hitro podal za prvi gol svoje ekipe.

Gostje so sicer poskrbeli za presenečenje, saj so v 25. minuti povedli preko Luisa Mille. Domača ekipa je dolgo časa iskala pot do gola Fuenlabrade in jo našla v že prej omenjeni 62. minuti, ko je izenačil Borja Mayoral. Isti nogometaš je le osem minut kasneje poskrbel za popoln preobrat in vodstvo kraljevega kluba. Real na koncu ni slavil, saj so gostje preko Alvara Portille Suareza v 89. minuti prišli do velikega remija.

V istem terminu sta se napredovanja razveselila še Levante in Celta, ki sta izločila Girono in Eibar. Že pred tem sta si mesto v osmini finala kraljevega pokala zagotovila Numancia in Leganes.