Barca z igralcem več preskočila Villareal

La liga 10. Dec 201722:38 > 22:39
Alex Caparros, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so na gostovanju v 15. krogu La Lige z 2:0 premagali Villareal in se po dveh remijih spet vrnili na zmagovalna pota.

Vodilna ekipa prvenstva je z zmago prišla do 39 točk in zadržala 5 točk prednosti pred drugouvrščeno Valencio, šest zaostaja Atletico, osem pa madridski Real. Villareal, ki je še tretjič zapored izgubil, je na šestem mestu z 21 točkami.

“Blaugrana” je dolgo lomila odpor “rumene podmornice”, obramba Villareala pa je kapitulirala z igralcem manj. V 60. minuti je bil zaradi grobega prekrška izključen Raba, 12 minut kasneje je obrambo domačih pretental Luis Suarez. Najprej je izkoristil lepo podajo Paca Alcacerja v kazenski prostor, obšel vratarja in žogo pospravil v prazno mrežo.

Zmago je z zadetkom v 83. minuti potrdil Lionel Messi, ki je izkoristil napako obrambe Villareala, podal mu je Sergio Busquets.

Barcelona se bo v naslednjem krogu doma pomerila proti Deportivu, Villareal pa gostuje v Vigu pri Celti.