Kraljevi pokal: Remi v Galiciji, zmaga Leganesa

La liga 4. Jan 201821:01 > 21:04
Getty Images

Na prvi tekmi osmine finala kraljevega pokala so si zmago priborili nogometaši Leganesa, medtem ko je Barcelona v Vigu igrala neodločeno.

Katalonski klub je v gosteh z močno spremenjeno začetno enajsterico proti Celti iztržil relativno ugodnih 1:1 (1:1). Ekipa Ernesta Valverdeja je kljub dobremu začetku domačih na Balaidosu zgodaj povedla. Lepo podajo Andreja Gomesa z levega boka je v sredini lepo izkoristil Jose Arnaiz, udaril “iz prve” in zadel za 1:0.

Celta je izenačila v 31. minuti z golom Pioneja Sista, v drugem polčasu pa je Valverde očitno želel do zmage. Napravil je tri menjave, na zelenico poslal Ivana Rakitića, Ousmaneja Dembeleja in Sergija Roberta, a je ostalo pri izidu prvega polčasa.

V drugem zgodnejšem dvoboju današnjih štirih srečanj je Leganes doma z 1:0 ugnal Villareal. Edini strelec na tekmi je bil v 49. minuti Nordin Amrabat. Povratni tekmi kraljevega pokala sta na sporedu čez en teden.