Real do zmage po dveh enajstmetrovkah in z igralcem več

La liga 4. Jan 201823:21 > 23:33
Twitter

V prvih tekmah osmine finala kraljevega španskega pokala sta si zmagi priborili tudi ekipi Real Madrida in Levanteja. Oboji so si zalogo pred povratno tekmo naredili že v gosteh. Varovanci Zinedinea Zidanea so bili s 3:0 boljši od Numancie, Levante pa z 2:1 od Espanyola.

Real Madrid je na gostovanju pri drugoligašu Numancii leto 2018 odprl z zmago 3:0 in si tako že praktično zagotovil napredovanje med najboljših osem. Gole za “kraljevo moštvo” so dosegli Gareth Bale v 35. minuti z enajstmetrovke, nato pa še Isco (tudi z bele točke) v 89. minuti ter Borja Mayoral v 91. minuti. Gostom je delo močno olajšala izključitev Papeja Diamanke v 60 .minuti srečanja.

Velik korak proti četrtfinalu je naredil tudi Levante, ki mu je z goloma Joseja Luisa Moralesa in Ivija  Lopeza uspelo v Barceloni premagati Espanyol. Za domače je zadel Gerard Moreno. Povratne tekme sledijo naslednji teden.