Spektakel, 8 golov, 110 km – Sevilla je to noč zelena!

La liga 6. Jan 201822:40 > 22:44
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Andaluzijski derbi med Sevillo in Betisom v 18. krogu La lige je ponudil spektakularno nogometno predstavo. Po festivalu zadetkov je s 5:3 slavil Betis in pokvaril debi Vincenza Montelle na klopi domače zasedbe.

“Zeleni” so že v 22 sekundi z drugim najhitrejšim zadetkom v zgodovini andaluzijskih derbijev šokirali navijače na Sanchez Pizjuanu, ko je zadel FabianWissam Ben Yedder je izenačil v 13. minuti in napovedal mestni derbi, ki bo še dolgo ostal v spominu enih in drugih navijačev. Betis je znova vodil že v 21. minuti, zadel je Zouhair Feddal. Še pred koncem prvega polčasa je za drugo izenačenje poskrbel Simon Kjaer.

Gostje so srečanje v svojo korist odločili med 63. in 65. minuto. Sergia Rica je sprva premagal Riza Durmisi, nato pa še Sergio Leon.

V 67. minuti je za nekaj upanja v domačih vrstah poskrbel Clement Lenglet, piko na i sijajnemu obračunu pa je v sodnikovem podaljšku postavil Cristian Tello Herrera in zapečatil usodo domačih.

Nogometaši obeh ekip so skupaj pretekli kar 110 kilometrov, kar je le še dokaz več, da smo res lahko uživali v pravi nogometni poslastici.

Betis je z drugo zmago na zadnjih treh obračunih skočil na osmo mesto s 24 točkami, Sevilla ima na petem mestu pet točk več.