Atletico in Valencia doma "razbila" svoja nasprotnika

La liga 9. Jan 201821:28 > 21:30
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Atletica so pred domačimi gledalci na povratni tekmi premagali Lleido. Prav tako se je napredovanja veselila Valencia, ki pa je bila veliko boljša od Las Palmasa.

Prvi dve ekipi, ki sta se uspeli uvrstiti v četrtfinale španskega kraljevega pokala sta Valencia in Atletico Madrid.

Atletico Madrid, ki si je napredovanja zagotovil že na prvi tekmi, saj je v gosteh Lleido premagal s 4:0 je tokrat pred domačimi gledalci suvereno potrdil napredovanje in si priboril četrtfinale s skupno zmago 7:0. Rdeče-beli so tudi tokrat igrali brez našega Jana Oblaka. Za colchonerose pa so v drugem polčasu zadeli Yannick Carrasco, Kevin Gameiro in z debitantskim zadetkom v rdeče-belem dresu Victor Vitolo.

Veliko manjšo zalogo s prve tekme je imela Valencia, ki je zgolj remizirala proti Las Palmasu z 1:1. Danes pa so na Mestalii pokazali zakaj spadajo med najboljše španske ekipe, saj so pohodili Las Palmas s 4:0. Igralec tekme pa je bil Luciano Vietto, okrepitev iz Atletico Madrida. Na svoji drugi tekmi v dresu netopirjev je zabil hattrick in praktično sam ekipo popeljal v četrtfinale. Zabil je v 30., 48., in 66. minuti. Nekaj minut po tretjem zadetku je bil zamenjan in si že prislužil stoječe ovacije. V 54. minuti je zadel tudi nekdanji nogometaš Domžal Nemanja Maksimović.