Real potrdil napredovanje, Leganes za zgodovino

La liga 10. Jan 201823:34 > 23:50
Twitter

Nogometaši Real Madrida so na povratni tekmi osmine finala kraljevega pokala remizirali z drugoligašem Numancio (2:2) ter s skupnim rezultatom 5:2 napredovali v četrtfinale.

Pred nekaj manj kot 40.000 gledalci na stadionu Santiago Bernabeu so v vodstvo dokaj hitro prišli domači. Podajo Danija Carvajala je izkoristil Lucas Vazquez in v 10. minuti zadel za 1:0. Rezultat prvega polčasa 1:1 je prav ob koncu, v 45. minuti, postavil Guillermo Fernandez.

Vazquez je bil v 59. minuti spet natančen po podaji Borje Mayorala, a vodstvo ni zdržalo do konca srečanja. Ker je bil potnik v četrtfinale že odločen, je obramba aktualnih španskih prvakov popuščala in v 82. Fernandezu spet dovolila doseči gol…tokrat z glavo.

Pot med najbolših osem sta si danes zagotovila še Alaves in Leganes. Baski iz Vitorije so po pričakovanjih zadržali prednost 1:3 z gostovanja v Formenteri, Leganes pa je zadel pri Villarealu in napredoval zavoljo gola v gosteh (1:0, 1:2).

Klub se je tako sploh prvič v svoji 89-letni zgodovini uvrstil v četrtfinale Cope del Rey.